
Az SA572 Grade 50 egy nagy-szilárdságú, alacsony-ötvözetű (HSLA) szerkezeti acél, amely kiváló szilárdságáról-/-tömeg arányáról, jó hegeszthetőségéről és jobb atmoszférikus korrózióállóságáról ismert, minimális folyáshatára 50 000 psi, valamint hídszerkezete és tartóssága (345 MPa) rendkívül nagy. költséghatékonyság-.
Főbb jellemzők:
Típus:HSLA acél (nagy-szilárdságú alacsony-ötvözet).
Erő:Minimális folyáshatár 50 ksi (50 000 psi vagy 345 MPa), szakítószilárdsága 65 ksi (65 000 psi).
Ötvözet:Olyan elemeket tartalmaz, mint a kolumbium (nióbium) és a vanádium, ami kiváló szilárdságot és korrózióállóságot biztosít az egyszerű szénacélokhoz, például az A36-hoz képest.
Korrózióállóság:Jobban ellenáll a légköri korróziónak, mint a szabványos szénacélok.
Hegeszthetőség:Alkalmas hegesztett, szegecselt vagy csavarozott szerkezetekhez, bár magasabb ötvözettartalma miatt az alakítás nehezebb, mint az A36.

Az SA572 Grade 50 minimális folyáshatára 50 000 psi (345 MPa), amint azt a nevében szereplő „50” jelzi.
Ez az érték azonban bizonyos termékformákra és vastagságokra jellemző. A legtöbb szerkezeti acélhoz hasonlóan a garantált minimális folyáshatár a vastagabb lemezeknél csökken, hogy figyelembe vegye a gyártás során a kevésbé hatékony -vastagsági keményedést.
Itt vannak az ASTM A572 szabvány szerinti részletes folyáshatárra vonatkozó követelmények:
Hozamerősség (minimum) a termék formája és vastagsága szerint
1. Legfeljebb 4 hüvelyk (100 mm) vastagságú formák, rudak és lemezek esetén:
Folyási szilárdság (min.): 50 000 psi (345 MPa)
2. 4–5 hüvelyk (100 - 125 mm) vastagságú lemezek esetén:
Folyási szilárdság (min.): 46 000 psi (315 MPa)
3. 5–8 hüvelyk (125 - 200 mm) vastagságú lemezek esetén:
Folyási szilárdság (min.): 42 000 psi (290 MPa)
4. Laphoz és szalaghoz (tekercselt termék):
Folyási szilárdság (min.): 50 000 psi (345 MPa) 12,7 mm vastagságig.
Főbb kapcsolódó mechanikai tulajdonságok (100 mm vagy 4 hüvelyk vastagság esetén):
Szakítószilárdság (min.): 65 000 psi (450 MPa)
Megnyúlás (min.): Jellemzően 18-21% (mintatípusonként változik), ami jó hajlékonyságot jelez.
Kritikus tervezési megjegyzés:
A mérnököknek az anyag tényleges vastagságának megfelelő folyáshatárt kell használniuk a tervezésben. 50 ksi egy 6- hüvelyk vastag lemezhez nem konzervatív és nem biztonságos; a helyes megadott minimum 42 ksi (290 MPa).
Összehasonlítás a kontextushoz:
A36 Acél: 36 000 psi (250 MPa) folyáshatár.
A992 Acél (formákhoz): 50 000 psi (345 MPa) folyáshatár (a maximális hozam és szívósság szigorúbb szabályozásával).
Európai S355 acél: 355 MPa (51,5 ksi) névleges folyáshatár -a legközelebbi megfelelője.
Összefoglalva, míg az SA572 Grade 50 50 ksi folyáshatáráról híres, ez csak a 4 hüvelyk vastagságú anyagoknál garantált. Vastagabb lemezeknél az ASTM szabványban meghatározott minimális folyáshatár fokozatosan csökken.
ASTM A572 Grade 50 lap- és lemezvastagság-tűrés
A Corten Steel Plate-nél biztosítjuk, hogy ASTM A572 Grade 50 acéllemezeink és lemezeink szigorú mérettűréseket teljesítsenek az irányadó ASTM A6/A6M szabványok szerint.
| Névleges vastagság (hüvelyk) | Szélesség: 132-143" | Szélesség: 48-59" | Szélesség: 47"-ig | Szélesség: 60-71" | Szélesség: 84-95" | Szélesség: 72-83" | Szélesség: 108-119" | Szélesség: 96-107" | Szélesség: 120-131" | Szélesség: 144-167" |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| – 1/4 alatt | 0.04 | 0.03 | 0.03 | 0.03 | 0.03 | 0.03 | 0.03 | 0.03 | 0.03 | – |
| 5/16 – 3/8 alatt | 0.04 | 0.03 | 0.03 | 0.03 | 0.03 | 0.03 | 0.03 | 0.03 | 0.04 | 0.05 |
| 1 – 2 alatt | 0.10 | 0.06 | 0.06 | 0.06 | 0.06 | 0.06 | 0.08 | 0.07 | 0.10 | 0.11 |
| 3/8 – 5/8 alatt | 0.05 | 0.03 | 0.03 | 0.03 | 0.03 | 0.03 | 0.04 | 0.03 | 0.04 | 0.06 |
| 1/4 – 5/16 alatt | 0.04 | 0.03 | 0.03 | 0.03 | 0.03 | 0.03 | 0.03 | 0.03 | 0.04 | – |
| 3/4 – 1 alatt | 0.06 | 0.03 | 0.03 | 0.03 | 0.04 | 0.03 | 0.05 | 0.04 | 0.05 | 0.07 |
| 3 – 4 év alatt | 0.14 | 0.11 | 0.11 | 0.11 | 0.11 | 0.11 | 0.14 | 0.13 | 0.14 | 0.15 |
| 2 – 3 alatt | 0.14 | 0.09 | 0.09 | 0.09 | 0.10 | 0.10 | 0.12 | 0.11 | 0.13 | 0.15 |
| 4 – 6 év alatt | 0.15 | 0.15 | 0.15 | 0.15 | 0.15 | 0.15 | 0.15 | 0.15 | 0.15 | 0.20 |
1. Mi az SA572 Grade 50 Steel?
Az SA572 Grade 50 egy ASTM által meghatározott nagy-szilárdságú, alacsony-ötvözetű (HSLA) szerkezeti acél, amelynek minimális folyáshatára 50 ksi (345 MPa), és jobb szilárdság--/-tömeg arányt kínál, mint az olyan szabványos szénacélok, mint az A36.
2. Mi az SA572 Grade 50 hozamerőssége?
Az SA572 Grade 50 minimális folyáshatára 50 000 psi (345 MPa), amely legfeljebb 100 mm-es anyagvastagságra vonatkozik. Vastagabb lemezeknél a minimális folyáshatár 46 ksi-ra (315 MPa) csökken.
3. Az SA572 Grade 50 hegeszthető?
Igen, az SA572 Grade 50 jó hegeszthetőségű. Szabványos alacsony-hidrogéntartalmú hegesztési gyakorlatot igényel, és előmelegítésre lehet szükség vastagabb szakaszok esetén vagy hideg időben a hidrogén-kiváltotta repedés megakadályozása és a hőhatás{5}}zónában a tulajdonságok megőrzése érdekében.
4. Mi a különbség az A572 és az A992 acél között?
Az A572 Gr{1}} a lemezek, rudak és formák anyagspecifikációja. Az A992 egy újabb specifikáció, kifejezetten a széles-karimás szerkezetekhezformák(W-gerendák), maximális folyáshatárral (65 ksi) és kötelező Charpy szívósságkövetelménnyel, így a modern épületvázak számára ez a preferált választás.
5. Mi az, amivel az SA572 Grade 50 egyenértékű Európában?
A legközelebbi európai megfelelője az S355JR/J0/J2 (EN 10025-2), névleges folyáshatára 355 MPa. Mindazonáltal az S355 alminőség kötelező ütésállóságát (pl. J2 -20 fok esetén) meg kell felelni a valódi megfelelőnek.
6. Hol használják általánosan az SA572 Grade 50-et?
Széles körben alkalmazzák hidakban, épületkeretekben, erőátviteli tornyokban, építőipari berendezésekben és más szerkezeti alkalmazásokban, ahol a nagyobb szilárdság és súly megtakarítás előnyösebb az A36 acélhoz képest.
7. Mi az SA572 Grade 50 kémiai összetétele?
Kémiája határértékeket tartalmaz a szénre (max. 0,23%), a mangánra (max. 1,35%), a foszforra (max. 0,04%), a kénre (max. 0,05%), és szilárdságuk miatt tartalmazhat olyan mikro-ötvözeteket, mint a Columbium (Nb) vagy a vanádium (V).
8. Az SA572 Grade 50-nek vannak ütésállósági követelményei?
Az alapspecifikációban nem szerepel. Az ütésállóság (Charpy-teszt) csak akkor szükséges, ha a vevő kiegészítő követelményekkel írja elő, ellentétben sok európai minőséggel, ahol ez kötelező.
9. Az SA572 Grade 50 galvanizálható?
Igen, tűzi{0}}horganyzásra alkalmas. A megfelelő acélkémia (különösen a szilícium- és foszfortartalom) és a folyamatszabályozás szükséges az egyenletes, tapadó bevonat biztosításához.
10. Mi a különbség az SA572 és az A572 Grade 50 között?
Nincs technikai különbség. Az A572 az ASTM szabvány. Az SA572 megegyezik az ASME Boiler and Pressure Vessel Code által elfogadott specifikációval a nyomástartó edények és kazánok építésénél, amelyhez ASME-kompatibilis tanúsítás szükséges.
Teljes specifikáció és részletek kérésre elérhetőek. A fenti információk csak tájékoztató jellegűek. Speciális tervezési követelményekkel kapcsolatban forduljon műszaki értékesítési munkatársainkhoz.


