Tudás

Mi a különbség az A572 acél és az A588 acél között

Sep 11, 2025 Hagyjon üzenetet

Termékek leírása

 

Az A572 és A588 egyaránt magas - szilárdság, alacsony- ötvözött acélok, amelyeket a szerkezeti alkalmazásokban használnak, ám ezek jelentősen különböznek a kémiai összetételben, a mechanikai tulajdonságokban és a tervezett alkalmazásokban.

 

A572 acél

 

Kémiai összetétel:
Az ASTM A572 egy standard specifikáció a magas - szilárdság alacsony - Alloy Columbium - vanádium szerkezeti acélhoz. Fő kémiai összetétele a következő:

Elem A572 50. évfolyam (%) A572 60. osztály (%)
C (szén) 0.18–0.23 0.18–0.23
MN (mangán) Kevesebb vagy egyenlő 1,35 -nél Kevesebb vagy egyenlő 1,35 -nél
P (foszfor) Kevesebb vagy egyenlő 0,035 Kevesebb vagy egyenlő 0,035
S (kén) Kevesebb vagy egyenlő 0,035 Kevesebb vagy egyenlő 0,035
SI (Szilícium) Kevesebb vagy egyenlő 0,40 Kevesebb vagy egyenlő 0,40
Cu (réz) 0.20 0.20
NB (niobium) 0.015–0.06 0.015–0.06
V (vanádium) 0.03–0.10 0.03–0.10

 

Mechanikai tulajdonságok:

 

A572 50. évfolyam: Minimális hozamszilárdság 345 MPa (50 ksi), szakítószilárdság 450–620 MPa (65–90 ksi), a meghosszabbítás nagyobb vagy egyenlő 18%

A572 60. osztály: Minimális hozamszilárdság 415 MPa (60 ksi), szakítószilárdság 485–655 MPa (70–95 ksi)
A vastagság általában 6 mm és 200 mm között van.

A572

 

A588 acél

 

Kémiai összetétel:


Az ASTM A588 egy magas - szilárdság alacsony - Alloy időjárási acél fokozott légköri korrózióállósággal. Fő kémiai összetétele a következő:

Elem A588 (%)
C (szén) Kevesebb vagy egyenlő 0,23
MN (mangán) 0.85–1.35
P (foszfor) Kevesebb vagy egyenlő 0,03–0,04
S (kén) Kevesebb vagy egyenlő 0,03
SI (Szilícium) 0.30–0.50
Cu (réz) 0.25–0.55
CR (króm) 0.40–0.70
NI (nikkel) 0.40–0.65

 

Mechanikai tulajdonságok:

A588 Steel

 

Minimális hozamszilárdság: 345 MPa (50 ksi)

 

Minimális szakítószilárdság: 485–620 MPa (70–90 KSI)

 

A meghosszabbítás 21% -nál nagyobb vagy egyenlő (8 /200 mm)


A vastagság akár 200 mm -t is elérhet. Az A588 acél kültéri struktúrákhoz alkalmas, védő patinát képezve (0,1–0,3 mm vastag), amikor a légkörnek kitérik, kiküszöbölve a festészet szükségességét.

 

 

 

Alkalmazások:

Építészeti és szerkezeti: homlokzatok, tetőfedés, külső támogatások

Hidak és sebességváltó tornyok: főgerendák, rácsok, fedélzeti lemezek

Szállítás és ipari berendezések: tehergépjárművek, nehéz gépek keretei, csőtartók

 

Legfontosabb különbségek

 

Korrózióállóság: Az A588 szignifikánsan jobb légköri korrózióállósággal rendelkezik, mint az A572. Például, az ASTM G101 korróziós tesztekben az A588 6,0 -nál nagyobb vagy azzal egyenlő korróziós indexet ér el, míg az A572 -nek nincs fokozott időjárási tulajdonsága.

 

Tervezett használat: Az A572 -et elsősorban magas - szilárdsági szerkezeti alkatrészekhez használják hidak, épületek és építőipari berendezések. Az A588 -at hosszú - szabadtéri expozícióra tervezték hidakban, házhomlokzatokban, sebességváltó tornyokban és egyéb időjárási időkhöz - kitett szerkezetek.

 

Időjárási tulajdonságok: Az A588 természetesen védő rozsda réteget képez (0,1–0,3 mm vastag) az idő múlásával, ami fokozza a korrózióállóságot. Az A572 -nek hiányzik ez a tulajdonság.

 

Hegeszthetőség és keménység: Az A588 alacsonyabb foszfor- és széntartalma kiváló hegeszthetőséget és ütési szilárdságot biztosít, különösen vastag lemezeken és alacsony - hőmérsékleti körülmények között (ütési szilárdság 27–35 j @ - 20 fok). Az A572 normál hegesztési körülmények között jól teljesít, de vastag szakaszokban kissé alacsonyabb alacsony hőmérsékleti szilárdsággal rendelkezik.

 

Az A572 és A588 közötti kiválasztáskor fontolja meg a projekt helyét, a légköri expozíciót, a mechanikai igényeket és a korrózióállóságot az optimális anyag teljesítményének és a szerkezeti tartósságnak a biztosítása érdekében.

Vegye fel a kapcsolatot most, hogy megkapja az A588 árajánlatot

info-834-452

A szálláslekérdezés elküldése