Tudás

Milyen alkalmazásokat kell kerülni az A537 2. osztályú acélból?

Jan 21, 2026 Hagyjon üzenetet

 

info-565-336

ASTM A537 Class 2egy nagy -szilárdságú, edzett és edzett szén-mangán-szilícium acéllemez, amelyet elsősorbanfúziós -hegesztett nyomástartó edények és szerkezetek. Kiváló hozama és szakítószilárdsága standard választássá teszi a nagy nyomású és változó hőmérsékleti körülmények között működő iparágak számára.

 

Mechanikai Tulajdonságok

Fokozat

Termőerő
(perc ksi)

Szakítószilárdság
(ksi)

Megnyúlás 2"-ban
(min %)

A537 2. osztály

60

80 - 100

22

 

Kémiai összetétel

C
(max. tömeg%)

Mn 1)
(max. tömeg%)

P 2)
(max. tömeg%)

S 2)
(max. tömeg%)

Si
(max. tömeg%)

Cu
(max. tömeg%)

Ni 1)
(max. tömeg%)

Kr
(max. tömeg%)

Mo
(max. tömeg%)

0.24

1.60

0.020

0.010

0.50

0.35

0.25

0.25

0.080

 

Szén-egyenérték

Vastagság (in)

0.375 - 2.00

Tipikus közép-európai idő (tömeg%)

0.33

Tipikus CEV (tömeg%)

0.45

 

Alakíthatósági tulajdonságok

Vastagság (in. [mm])

Hajlítási tengely a gördülési irányra merőlegesen belüli sugár, R (min.)

Hajlítási tengely a gördülési irányra merőlegesen Vágószerszám szélessége, W (min.)

Hajlítási tengely párhuzamos a gördülési iránnyal, belső sugár, R (min.)

Hajlítási tengely párhuzamos a gördülési iránnyal, szélesség, W (min.)

0.375 – 1.00 [9.5 – 25.4]

1.5t

8t

2.25t

10t

1.00 – 2.00 [25.4 – 50.1]

2.0t

8t

3.0t

10t

 

Hegeszthetőség

Hegesztési folyamat

Vastagság (in. [mm])

Minimális előmelegítés és köztes hőmérséklet (F fok [ fok ])

Fogyóeszközök

Árnyékolt fémív (SMAW)

Kisebb vagy egyenlő, mint 3/4 [ Kisebb vagy egyenlő, mint 19]

50 [10]

AWS E7015-X, E7016-X, E7018-X

Árnyékolt fémív (SMAW)

>3/4 – 1.5 [19 – 38]

50 [10]

AWS E7015-X, E7016-X, E7018-X

Árnyékolt fémív (SMAW)

>1.50 – 2.00 [>38 – 50]

150 [65]

AWS E7015-X, E7016-X, E7018-X

Gáz fémív (GMAW)

Kisebb vagy egyenlő, mint 3/4 [ Kisebb vagy egyenlő, mint 19]

50 [10]

AWS ER70S-X

Gáz fémív (GMAW)

>3/4 – 1.5 [19 – 38]

50 [10]

AWS ER70S-X

Gáz fémív (GMAW)

>1.50 – 2.00 [>38 – 50]

150 [65]

AWS ER70S-X

Merülő ív (SAW)

Kisebb vagy egyenlő, mint 3/4 [ Kisebb vagy egyenlő, mint 19]

50 [10]

AWS F7XX-EXXX-XX

Merülő ív (SAW)

>3/4 – 1.5 [19 – 38]

50 [10]

AWS F7XX-EXXX-XX

Merülő ív (SAW)

>1.50 – 2.00 [>38 – 50]

150 [65]

AWS F7XX-EXXX-XX

Folyasztószeres ív (FCAW)

Kisebb vagy egyenlő, mint 3/4 [ Kisebb vagy egyenlő, mint 19]

50 [10]

AWS E7XTX-X

Folyasztószeres ív (FCAW)

>3/4 – 1.5 [19 – 38]

50 [10]

AWS E7XTX-X

Folyasztószeres ív (FCAW)

>1.50 – 2.00 [>38 – 50]

150 [65]

AWS E7XTX-X

 

 

info-567-351

 

Eljárások az A537 Class 2 acélhoz

Queenching and Tempering (Q&T) folyamat:

Az A537 2. osztálya kötelező oltáson és temperáláson esik át. Először szabályozott hőmérsékleten ausztenitizálják, majd gyorsan lehűtik, hogy martenzites szerkezetet alakítsanak ki. Ezt követi 595-650 fokos (1100-1200 F) temperálás a szívósság javítása és a maradék feszültség csökkentése érdekében.

Charpy V{0}}Notch hatásvizsgálati folyamat:

Az alacsony hőmérsékletű -szívósság ellenőrzéséhez a teszteket -29 fokon (-20 °F) végezzük. A mintákat az ASTM szabványok szerint készítik elő, majd ingával ütik őket. A minimálisan szükséges ütési energia mintánként 27 J (20 ft-lb) a rideg törés elkerülése érdekében.

Hegesztési folyamat:

Az általános módszerek közé tartozik a SMAW, a GMAW, az FCAW és a SAW. A hidegrepedés elkerülése érdekében az előmelegítés javasolt, a hegesztést követően pedig hegesztési utó{1}}hőkezelést (PWHT) kell elvégezni, hogy biztosítsák a hegesztési zóna egyenletes mechanikai tulajdonságait.

Felületkezelési folyamat:

A melegen{0}}hengerelt lemezeket pácolják a vízkő eltávolítása érdekében, majd olajozzák a rozsda elleni védelem érdekében. Ez tiszta felületet biztosít a későbbi feldolgozásokhoz, például hegesztéshez és bevonáshoz.

Mechanikai tesztelési folyamat:

Az ütővizsgálatok mellett szakító-, keménységi- és hajlítási vizsgálatokat is végeznek. A szakítóvizsgálatok a szilárdságot (485-620 MPa), míg a keménységi tesztek a hőkezelés hatékonyságát ellenőrzik.

 

info-554-263

Alkalmazások

Nyomástartó edények gyártása: Alapvető alkalmazási terület, beleértve a kulcsfontosságú berendezéseket, például olaj- és gáztároló tartályokat, kazánnyomás-komponenseket és petrolkémiai reaktorokat, amelyek megbízható közepes hőmérséklet- és nyomásállóságot igényelnek.

Offshore Engineering: Széles körben használják offshore platform nyomásrendszerekben, kiváló szívósságával és szilárdságával alkalmazkodik a kemény offshore munkakörnyezetekhez.

Folyadékszállítás: Nagynyomású{0}}folyadékszállító csővezetékekben alkalmazzák, biztosítva az ipari folyadékok biztonságos szállítását közepes hőmérsékletű és nyomású körülmények között.

Ipari nyomástartó tartályok: Alkalmas ipari nyomástartó tartályok gyártására, amelyeknek ki kell állniuk a közepes hőmérsékletnek és nyomásnak, kielégítve a kapcsolódó ipari forgatókönyvek alapvető működési igényeit.

 

Pályázati feltételek

Hőmérséklet Feltételek: Mérsékelt-hőmérsékletű szolgáltatásra alkalmas. A maximális biztonságos üzemi hőmérséklet 343 fok (650 fok F), a minimális üzemi hőmérséklet -29 fok (-20 fok F). Ezen a tartományon túl a szilárdsága és szívóssága csökkenni fog, ami hatással lehet az üzembiztonságra.

Környezeti feltételek: Alkalmazható enyhe ipari környezetekhez. Kíméletlen korrozív forgatókönyvek esetén (pl. tengeri, vegyipar) korróziógátló intézkedéseket, például bevonatolást vagy horganyzást kell tenni a rozsda megelőzése és az élettartam meghosszabbítása érdekében.

Nyomásviszonyok: Közepes- és nagynyomású{0}}munkakörülményekre tervezték, megfelel a 345 MPa-os minimális folyáshatárnak és a 485-620 MPa szakítószilárdságnak, amely megfelel az ASTM A537 nyomástartó edényekre vonatkozó szabvány követelményeinek.

Feldolgozási feltételek: A hegesztésnek megfelelő módszereket kell alkalmaznia, például az SMAW-t és a GMAW-t, kötelező előmelegítéssel és -utóhegesztési hőkezeléssel (PWHT). A hidegalakításnak el kell kerülnie a túlzott deformációt, és a feldolgozás után feszültségmentesítésre van szükség.

Lépjen kapcsolatba most

 

A GNEE acéltermékeivel kapcsolatos további részletekért lépjen kapcsolatba velünk a következő címen: beam@gneesteelgroup.com. Várjuk, hogy együtt dolgozhassunk.

 

 

Mennyi az A537 Class 2 acéllemezek eltarthatósága megfelelő tárolás esetén?

Száraz, fedett környezetben (nedvességtől, sótól és korrozív anyagoktól távol) tárolva az A537 2. osztályú lemezek korlátlan eltarthatósággal rendelkeznek. A megfelelő tárolás megakadályozza a rozsdásodást és a leromlást, megőrzi eredeti mechanikai tulajdonságait és felületi minőségét.

 

Mekkora az A537 2. osztályú acél sűrűsége?

Az A537 2. osztályú acél sűrűsége körülbelül 7,85 g/cm³ (0,284 lb/in³), ami megegyezik a legtöbb széntartalmú és gyengén ötvözött acéléval. Ezt az értéket a súlyszámításhoz használják a berendezések tervezése és a szállítás tervezése során.

 

Mekkora az A537 2. osztályú acél hőtágulási együtthatója?

Az A537 Class 2 hőtágulási együtthatója hozzávetőlegesen 11,7 × 10–6 fokonként (6,5 × 10–6 per F) 20 fok és 300 fok között. Ez a tulajdonság kritikus fontosságú olyan berendezések tervezésénél, amelyek hőmérséklet-ingadozáson mennek keresztül.

 

Milyen utó{0}}hegesztési hőkezelés (PWHT) javasolt az A537 2. osztályú acélhoz?

Az A537 Class 2-hez javasolt PWHT 595-650 fok (1100 F-1200 F) megfelelő ideig történő temperálás, majd lassú hűtés. Ez csökkenti a hegesztési maradék feszültséget, javítja a szívósságot és egyenletes mechanikai tulajdonságokat biztosít a hegesztési zónában.

 

Az A537 2. osztályú acél megmunkálható? Milyen megmunkálási paraméterek ajánlottak?

Igen, az A537 Class 2 szabványos módszerekkel megmunkálható. Az ajánlott paraméterek közé tartozik a gyorsacél- vagy keményfém szerszámok használata, a megfelelő vágófolyadékok használata a hő csökkentésére, valamint a mérsékelt vágási sebesség és előtolás a szerszámkopás és az anyagkárosodás elkerülése érdekében.

 

Mennyi a Charpy V{0}}bevágás ütési energiaigénye az A537 2. osztályú acélhoz?

-29 fokon (-20° F) az A537 Class 2 minimális Charpy V-bevágási ütési energiát igényel, mintánként 27 J (20 láb font). Ez biztosítja, hogy az acél kellő szilárdságú legyen ahhoz, hogy ellenálljon a rideg törésnek az ütési terhelések hatására alacsony hőmérsékletű üzemben.

 

Hogyan befolyásolja az A537 2. osztályú acél vastagsága a mechanikai tulajdonságait?

A vastagabb A537 2. osztályú lemezek szívóssága valamivel alacsonyabb lehet a hőkezelés alatti lassabb hűtés miatt, ami durvább szemcseszerkezethez vezet. A tulajdonságok megőrzése érdekében a vastagabb lemezek pontos hőkezelési szabályozást és további ütésvizsgálatot igényelnek.

 

Mi a különbség az A537 Class 2 és az A36 acél között?

Az A537 Class 2 egy edzett és edzett nyomástartó edényacél, nagyobb szilárdsággal (minimális hozam 345 MPa vs. A36 250 MPa) és jobb szívóssággal, míg az A36 egy szénszerkezeti acél általános építéshez, kisebb szilárdsággal és egyszerűbb feldolgozással.

 

Melyek az A537 Class 2 acél használatának fő előnyei a nyomástartó edénygyártásban?

A fő előnyök közé tartozik a nagy szilárdság-/-súlyarány, a kiváló hegeszthetőség, a jó alacsony-hőmérsékletű szívósság, a nyomástartó edényekre vonatkozó szabványoknak való megfelelés (ASTM A537), valamint a mérsékelt-hőmérsékletű kiszolgálásra való alkalmasság, amely biztosítja a nyomástartó berendezések biztonságos és megbízható működését.

A szálláslekérdezés elküldése