Ha az Ön projektje kazánokat, nyomástartó edényeket vagy forró folyadékokat szállító csővezetékeket foglal magában, akkorP275N nyomástartó edény acéllemezaz egyik legmegbízhatóbb és legszélesebb körben használt anyag, amelyet választhat.

P275N nyomástartó edény acéllemez
Az EN 10028-3 szabvány szerint a P275N-t kifejezetten magas hőmérsékleten is stabil teljesítményű nyomási alkalmazásokhoz tervezték. Ez nem csak egy szabványos acélminőség – ez egy praktikus megoldás, melyben világszerte megbíznak a mérnökök és a vásárlók.
A Gnee Steelnél arra összpontosítunk, hogy kiváló{0}}minőségű P275N acéllemezeket szállítsunk teljes specifikációkkal, szigorú teszteléssel és rugalmas feldolgozási szolgáltatásokkal. Azon vásárlók számára, akik állandó minőségre, tanúsított teljesítményre és ellenőrzött költségekre vágynak, a P275N mindig okos kiindulópont.
Mi az a P275N Steel?
A P275N egy ötvözetlen finomszemcsés acél, amely az EN 10028-3 szabvány szerint meghatározott emelt hőmérsékleti tulajdonságokkal rendelkezik.
- Minimális folyáshatár: 275 MPa vagy annál nagyobb
- Szállítási állapot: Normalizált (N)
- Ajánlott: nyomástartó edényekhez, kazánokhoz, csővezetékekhez
Széles körben használják, mert jó hegeszthetőséget, stabil szilárdságot és megbízható teljesítményt nyújt nyomás- és hőviszonyok között.
P275N acéllemez méretei
A Gnee Steel széles méretválasztékot kínál a különböző projektigények kielégítésére:
| Paraméter | Hatótávolság |
|---|---|
| Vastagság | 1,5 mm – 450 mm |
| Szélesség | 1200 mm – 4200 mm |
| Hossz | 3000 mm – 18000 mm |
Ez a rugalmasság lehetővé teszi az ügyfelek számára, hogy optimalizálják az anyagfelhasználást és csökkentsék a további feldolgozási költségeket.
Felületkezelési lehetőségek
Többféle felületkezelést biztosítunk a projekt követelményei alapján:
- Festett felület
- Bevonatos felület
- Horganyzott felület
Ezek az opciók segítenek javítani a korrózióállóságot és az élettartamot, különösen zord környezetben.
Szállítási állapot és hőkezelés
A P275N acéllemezek különböző feldolgozási körülmények között szállíthatók:
- Melegen hengerelt
- Ellenőrzött gördülés
- Normalizálás
- Lágyítás
- Edzés
Ez biztosítja, hogy az anyag megfeleljen a különböző alkalmazások speciális mechanikai és szerkezeti követelményeinek.
Tesztelési és vizsgálati szolgáltatások
A minőség és a megfelelőség garantálása érdekében a Gnee Steel a tesztelés teljes skáláját támogatja:
| Teszt típusa | Leírás |
|---|---|
| UT (ultrahangos teszt) | Belső hibák észlelése |
| Impact Test | Szívósság ellenőrzése |
| HIC teszt | Hidrogén{0}} okozta repedésállóság |
| SSC teszt | Szulfid feszültségű repedésállóság |
| Kémiai elemzés | Összetétel ellenőrzése |
| Mechanikai teszt | Szilárdság és nyúlás |
| Mágneses részecske teszt | Felületi hibák észlelése |
| DWTT | Törési viselkedés vizsgálata |
| PWHT | A hegesztési varrat hőkezelésének-utáni értékelése |
Ezek a tesztek biztosítják, hogy a P275N acél minden tétele megfelel a szigorú ipari és biztonsági előírásoknak.
Elérhető feldolgozási szolgáltatások
Projektje hatékonyságának támogatása érdekében a következőket kínáljuk:
- CNC vágás
- Fúrás
- Megmunkálás
- Hegesztés
- Galvanizálás
Ezekkel a szolgáltatásokkal az ügyfelek használatra kész--acéllemezeket kaphatnak, csökkentve a -helyszíni munkaterhelést.
A P275N acél tipikus alkalmazásai
A P275N-t széles körben használják:
- Kőolaj- és petrolkémiai berendezések
- Vegyipari nyomástartó edények
- Erőművi kazánok
- Forró folyadékokat szállító csővezetékek
Ezekhez az alkalmazásokhoz a P275N a hőállóság, a szilárdság és a hegeszthetőség kiegyensúlyozott kombinációját biztosítja.
Miért válassza a Gnee Steelt?
A P275N acél beszerzésekor a konzisztencia, a tesztelési képesség és a szállítási megbízhatóság kritikus fontosságú.
A Gnee Steelnél évente nagy mennyiségben exportálunk P275N acéllemezeket, ezzel támogatva ügyfeleinket több iparágban és régióban. Ez lehetővé teszi számunkra, hogy stabil ellátást és versenyképes árakat tartsunk fenn.
Mi biztosítjuk:
- Teljes mérettartomány 450 mm vastagságig és 4200 mm szélességig
- Szigorú minőség-ellenőrzés több tesztelési lehetőséggel
- EN 10204 3.1 tanúsítvány a teljes nyomon követhetőség érdekében
- Átlagos szállítási időnk 30-40 nap, ami stabil ellátást biztosít a nagyszabású-projektekhez.
Támogatjuk a rugalmas kereskedelmi feltételeket:
- FOB / CFR / CIF
- Fizetés: 30% TT vagy LC + TT
- Ha közvetlenül a Gnee Steellel dolgozik, a következőket élvezheti:
- Közvetlen gyári-árazás
- Megbízható termelési kapacitás
- Professzionális export szolgáltatás
Ez segít csökkenteni a beszerzési kockázatot és javítani a projekt hatékonyságát.

Ha kazánokat, nyomástartó edényeket vagy magas hőmérsékletű csővezetékeket{0}} magában foglaló projektet tervez, elengedhetetlen a megfelelő anyag kiválasztása. A P275N a teljesítmény, a megbízhatóság és a költségkontroll bevált egyensúlyát kínálja, így az egyik legpraktikusabb választás a mai piacon.
Lépjen kapcsolatba most a P275N acélok árajánlatával

Milyen alapvető különbségek vannak a P275N, P275NH, P275NL1 és P275NL2 között?
A fő különbségek az ütési teszt hőmérsékletében és az alkalmazandó munkakörülményekben rejlenek. Mind a négy fokozat minimális folyáshatára 275 MPa vagy annál nagyobb (16 mm vagy annál kisebb vastagság esetén), és megfelel az EN 10028-3 szabványnak:
P275N: Ütésvizsgálat -20 fokon, normál hőmérsékletű nyomástartó edényekhez és általános ipari csővezetékekhez alkalmas;
P275NH: Ütéspróba -20 fokon, magas-hőmérsékletű teljesítményre optimalizálva, közepes-hőmérsékletű, 350 fok alatti nyomású berendezésekhez illeszthető;
P275NL1: Ütésvizsgálat -40 fokon, alkalmas alacsony hőmérsékletű tárolótartályokhoz és leválasztókhoz hideg területeken;
P275NL2: Ütéspróba -50 fokon, a legjobb ultraalacsony hőmérsékleti szilárdságot kínálja, és alkalmas kriogén berendezésekhez, például folyékony nitrogén/LNG-rendszerekhez.
Mi a megfelelő számszerű jelölése ennek a négy évfolyamnak?
P275N: 1.0483;
P275NH: 1,0485;
P275NL1: 1,0488;
P275NL2: 1,1104.
A vastagság befolyásolja a teljesítményt?
Igen, igen. Ha a vastagság meghaladja a 16 mm-t, a folyáshatár fokozatosan csökken (pl. 245 MPa vagy egyenlő 63-100 mm-nél), és az alacsony hőmérsékletű szívósság is kissé csökken. Ultra-alacsony hőmérsékletű, >40 mm vastagságú munkakörülmények esetén javasolt a P275NL2 előnyben részesítése és az ütési tesztek mintavételi arányának növelése.
Melyek a négy fokozat legfontosabb mechanikai tulajdonságainak mutatói?
Nyújtási szilárdság (ReH): 275 MPa vagy nagyobb vastagság esetén 16 mm vagy annál kisebb, a vastagság növekedésével enyhén csökken (pl. 255 MPa vagy egyenlő 40-63 mm esetén);
Szakítószilárdság (Rm): 410 ~ 560 MPa;
Ütésenergia (KV): nagyobb vagy egyenlő, mint 27J minden megfelelő ütközési hőmérsékletre (a rendszeres tápellátás megfelel 40J vagy nagyobb a biztonsági redundancia fokozása érdekében);
Megnyúlás (A): 22-24% vagy nagyobb (vastagság szerint).
Mi a rendelkezésre álló mérettartomány?
Vastagság: 6mm ~ 300mm;
Szélesség: 1500mm ~ 4800mm;
Hossz: 6000mm ~ 18000mm;
Személyre szabott vágási, fúrási és leélezési szolgáltatások állnak rendelkezésre, minimális vágási méret 500 × 500 mm.
Milyen a hegeszthetőség, és mik a hegesztési ajánlások?
Kiváló hegeszthetőségű (CEV kisebb vagy egyenlő, mint 0,43%), az ajánlott megoldásokkal:
Hegesztési kellékek: E5515-C1 kézi ívhegesztéshez, H08MnA+F55A4 fluxus merülőíves hegesztéshez és ER50-6 gázos fémívhegesztéshez;
Előmelegítési követelmény: Nincs szükség előmelegítésre 30 mm vagy annál kisebb vastagság esetén; előmelegítjük 100-150 fokra, ha vastagság > 30 mm;
Átmeneti hőmérséklet: 250 fok vagy annál kisebb, 15-35 kJ/cm közötti hőbevitellel;
Hegesztési hegesztési hőkezelés (PWHT): vastag lemezekhez (>50 mm) ajánlott – feszültségmentesítő izzítás 580-620 fokon 2 órán keresztül.
A P275 sorozat helyettesíthető az ASTM A516 Gr70 (amerikai szabvány) vagy a Q345R (kínai szabvány) helyett?
vs. ASTM A516 Gr70: Hasonló erősségű, de a P275 sorozat jobb alacsony hőmérsékletű-állóságot kínál
. A P275 sorozat az európai projektekhez, míg az ASTM A516 Gr70 az észak-amerikai projektekhez alkalmas;
szemben a Q345R-rel (GB 713): A Q345R nagyobb folyáshatárral rendelkezik (345 MPa vagy nagyobb), de a P275 sorozat kiváló alacsony-hőmérsékleti teljesítményben (-20 fokos ütés) és magas hőmérsékleti stabilitásban. Nemzetközi projekteknél ajánlatos először az EN szabvány szerint kiválasztani.
Mi a különbség a P275NL1/NL2 és a 16MnDR (kínai szabvány) között?
16MnDR (GB 3531): Ütésvizsgálat -40 fokon, folyáshatár 315 MPa vagy annál nagyobb, alacsony hőmérsékletű háztartási projektekhez alkalmas;
P275NL1: Ütésvizsgálat -40 fokon, folyáshatár Nagyobb vagy egyenlő, mint 275 MPa, a magasabb nemzetközi elismertségű európai szabványrendszerhez tartozik;
P275NL2: Ütéspróba -50 fokon, jobb szilárdságot biztosít alacsony hőmérsékleten, mint a 16 MnDR, és alkalmazkodik a szigorúbb kriogén munkakörülményekhez.
| Egyéb acéllemez | ||||
| Név | Anyag | Specifikáció (mm) | tonna | Megjegyzés |
| Burkolt acéllemez | P265GH+410,S355JR+410,A516Gr70+316, A537CL1+304L,Q235B+304L,Q345B+304, A516Gr70(NACE)+410,A537CL1+904L, A537CL1+316L,A516Gr70+304L,A537CL1+304 ,A516Gr70+410,A516Gr70+904L |
2-300 mm (alaplemez), 1-50 mm (kompozit lemez) | / | UT, AR, TMCP. Normalizált, kioltott és temperált,Z-irányteszt, Charpy V-Bevágási ütéstesztA harmadik fél tesztje, bevonatos vagy sörétszórás és festés. |
| Alacsony ötvözet | Q345A, Q345B, Q345C, Q345D, Q345E, Q390, Q420, Q460C, ST52-3, S355J2+N, SS400, SA302GrC, S275NL, 35CrMo | 6 - 350 | 5788.56 | Normalizálás, temperált, ellenőrzött hengerlés, meleghengerlés, meleghengerlés, 1. ellenőrzés, 2. ellenőrzés, 3. ellenőrzés |
| Nyomástartó edény lemez | Q245R, Q345R, Q370R, 16MnDR, 09MnNiDR, 15CrMoR, 14Cr1MoR, 12Cr2Mo1R, SA516Gr60, SA516Gr70, SA516Gr485, SA285, SA137,28 SA387Gr22, P265, P295, P355GH, Q245R(R-HIC), Q345R(R1HIC) | 3 - 300 | 8650 | Normalizálás, temperált, ellenőrzött hengerlés, meleghengerlés, meleghengerlés, 1. ellenőrzés, 2. ellenőrzés, 3. ellenőrzés |
| Nagy{0}}szilárdságú lemez | WH785D/E, Q960D/E, Q890D/E, WH60D/E, WH70B, Q550D, Q590D, Q690D/E | 8 - 120 | 3086.352 | Oltva és temperálva |
| Kopásálló-lemez | NM360, NM400, NM450, NM500 | 6 - 150 | 3866.297 | Oltva és temperálva |
| Hídlemez | Q235qC, Q345qC, Q370qC, Q420qC, Q345qDNH, Q370qDNH, A709 - 50F - 2, A709 - 50T - 2 | 8 - 200 | 2853.621 | Meleghengerlés, normalizált, melegen hengerelt, szabályozott hengerlés, edzett és temperált + szívósság és törékenység |

