
Az S355J2 egy széles körben használt európai szabvány (EN 10025-2) nagy-szilárdságú, alacsony szén-dioxid-kibocsátású szerkezeti acél. Kiváló hegeszthetősége, szívóssága és nagy folyáshatára jellemzi.
Főbb jellemzők és jelentés
Az "S355J2" megjelölés a következőképpen oszlik meg:
S: Szerkezeti acélt jelöl.
355: 355 MPa minimális folyási szilárdságot jelent (16 mm-nél kisebb vagy azzal egyenlő vastagságok esetén).
J2: Az ütésállóságot határozza meg. Legalább 27 Joule-t kell elérnie a Charpy V{3}}bevágású ütési teszt során -20 fokon.
1.0577: Az EN rendszerben hozzárendelt numerikus anyagszám.
Mechanikai és fizikai tulajdonságok
Szakítószilárdság: Általában 470 és 630 MPa között van.
Hegeszthetőség: Jól hegeszthető, körülbelül 0,47 maximális szén-egyenérték-értékkel (CEV).
Általános szállítási feltételek: Gyakran S355J2+N néven szállítják, ahol a "+N" azt jelzi, hogy normalizálták (hengerítették vagy hőkezelték normalizált állapotba) a szemcseszerkezet és a szívósság javítása érdekében.
Közös alkalmazások
Erőssége-/-tömeg aránya és alacsony hőmérsékleten való tartóssága miatt a következőkben használják:
Mélyépítés: hidak, épületek és adótornyok.
Nehézgépek: Daruk, kotrógépek, bányászati felszerelések és pótkocsik.
Tengerészeti/energia: Offshore építmények, hajóépítés és szélturbinák.
Ipari: Nyomástartó edények, vasúti tengelyek és hajtórudak.
Globális egyenértékűek
Bár nem azonos, az S355J2-t gyakran a következő nemzetközi minőségekkel hasonlítják össze:
USA (ASTM): A572 Grade 50 a legközelebbi megfelelője.
Egyesült Királyság (korábbi BS): 50D.
Németország (korábbi DIN): St52-3.
Kína (GB): Q355D vagy Q345D.
Az acél kémiai összetétele % S355J2 (1,0577): EN 10025-2-2004
| Névleges vastagság =< 40(mm) C max=0.20 Névleges vastagság =< 30(mm) CEVmax=0.45 |
| C | Si | Mn | P | S | Cu | CEV |
| max 0,22 | max 0,55 | max 1.6 | max 0,03 | max 0,03 | max 0,55 | max 0,47 |
Az S355J2 (1.0577) acél mechanikai tulajdonságai
| Névleges vastagság (mm): | 3-hoz | 3 - 100 | 100 - 150 | 150 - 250 | 250 - 400 |
| Rm- Szakítószilárdság (MPa) Lapos és hosszú termékek | 510-680 | 470-630 | 450-600 | 450-600 | 450-600 |
| Névleges vastagság (mm): | 16-ig | 16 - 40 | 40 - 63 | 63 - 80 | 80 - 100 | 100 - 150 | 150 - 200 | 200 - 250 |
| ReH- Minimális folyáshatár (MPa) Lapos és hosszú termékek | 355 | 345 | 335 | 325 | 315 | 295 | 285 | 275 |
| KV- Ütésenergia (J) longitud., | -20 fok 27 |
0 fok 27 |
+20 fok 27 |
| Névleges vastagság (mm): | 1-hez | 1 - 1.5 | 1.5 - 2 | 2 - 2.5 | 2.5 - 3 |
| A- Min. nyúlás Lo=80 mm (%) párhuzamos, | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
| Névleges vastagság (mm): | 3 - 40 | 40 - 63 | 63 - 100 | 100 - 150 | 150 - 250 |
| A- Min. nyúlás Lo=5,65 √ Tehát (%) párhuzamos, | 22 | 21 | 20 | 18 | 17 |
Egyenértékű acélminőségek: S355J2 (1.0577)
Figyelmeztetés! Csak referenciaként
| EU HU |
Egyesült Államok - |
Németország DIN, WNr |
Japán JIS |
Franciaország AFNOR |
Anglia BS |
európai régi HU |
Olaszország UNI |
Kína GB |
Svédország SS |
Csehország CSN |
|||||||||||||
| S355J2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1. Mi az az S355J2 acél?
Az S355J2 egy európai szabvány szerkezeti acél, amelynek minimális folyáshatára 355 MPa, és garantált ütésállósága 27 Joule -20 fokon, így alkalmas alacsony hőmérsékletű alkalmazásokra.
2. Mi a különbség az S355J0 és az S355J2 között?
A legfontosabb különbség az ütési teszt hőmérséklete. Az S355J0-t 0 fokon, míg az S355J2-t -20 fokon tesztelték, így az S355J2 jobb alacsony hőmérsékleti szívósságot biztosít hidegebb környezetben.
3. Mit jelent a „J2” az S355J2-ben?
A „J2” az acél ütésállósági fokozatát jelzi. A „J” azt jelenti, hogy a Charpy V{2}} bevágás minimális ütközési energiája 27 Joule, a „2” pedig azt jelenti, hogy a tesztet -20 fokon végezték el.
4. Mekkora az S355J2 folyáshatára?
A minimális folyáshatár 355 MPa 16 mm-es vastagságig, de csökken a vastagabb szakaszoknál (pl. 345 MPa 16-40 mm-nél, 335 MPa 40-63 mm-nél) az EN 10025-2 szerint.
5. Az S355J2 megfelel az ASTM A572 Grade 50 szabványnak?
Általában összehasonlíthatóak a szilárdságukban, de az S355J2 szilárdsági követelménye kötelező -20 fokon, míg az ASTM A572 Gr{4}} csak akkor követeli meg az ütési vizsgálatot, ha a vevő előírja.
6. Az S355J2 hegeszthető?
Igen, az S355J2 jó hegeszthetőségű. A mechanikai tulajdonságainak megőrzése érdekében azonban megfelelő eljárásokat- kell követni, például megfelelő alacsony-hidrogéntartalmú elektródákat és előmelegítést a vastagabb szakaszoknál-.
7. Mi az S355J2+N?
A „+N” azt jelenti, hogy az acélt normalizált vagy normalizált hengerelt állapotban szállítják. Ez az eljárás finomítja a szemcseszerkezetet, javítja a szívósságot, és megengedőbbé teszi az acélt a hegesztéshez, különösen a vastagabb szakaszokon.
8. Melyek az S355J2 kémiai tulajdonságai?
Az S355J2 szabályozott szén-, mangán-, szilícium-, foszfor- és kénszinttel rendelkezik. Maximális szénegyenértéke (CEV) szintén korlátozott, jellemzően 0,40-0,45 körül van a jó hegeszthetőség biztosítása érdekében.
9. Mekkora az S355J2 szakítószilárdsága?
Általános vastagságok esetén (40 mm vagy annál kisebb) a szakítószilárdság 470 MPa és 630 MPa között van, az EN 10025-2 szabvány szerint.
10. Hol használják az S355J2 acélt?
Széles körben használják olyan szerkezeti alkalmazásokban, amelyek hidegebb éghajlatnak vannak kitéve, például hidakban, épületvázakban, tengeri szerkezetekben, darukban és nehéz berendezésekben, ahol az alacsony hőmérsékleti szívósság kritikus fontosságú.
11. Mekkora az S355J2 sűrűsége?
A legtöbb szerkezeti szénacélhoz hasonlóan az S355J2 sűrűsége körülbelül 7850 kg/m³ (vagy 7,85 g/cm³).
12.Az S355J2 korrózióálló?
Nem, az S355J2 nem korrózióálló -időjárásálló acél. Ez egy szénacél, amely rozsdásodik, ha ki van téve az elemeknek, hacsak nem védi festékkel, horganyozással vagy más bevonattal.
Teljes specifikáció és részletek kérésre elérhetőek. A fenti információk csak tájékoztató jellegűek. Speciális tervezési követelményekkel kapcsolatban forduljon műszaki értékesítési munkatársainkhoz.


