
S275J0egy európai szabvány (EN 10025-2) ötvözetlen szerkezeti acél, amely jó hegeszthetőségéről, szilárdságáról (minimum 275 MPa hozam) és ütési szilárdságáról 0 fokig ismert, amelyet "J0" jelöl. Ez egy sokoldalú melegen hengerelt anyag, amelyet az építőiparban, a hidakban, a gépekben és az általános mérnöki munkákban használnak, és egyensúlyt kínál a teljesítmény és a gyártás egyszerűsége között, és gyakran normalizálva szállítják az építőipari alkalmazásokhoz.
Főbb jellemzők
Standard: EN 10025-2 (európai szabvány).
Írja be: Ötvözetlen szerkezeti acél-.
Erő: Minimális folyáshatár 275 MPa (megapascal).
Impact Test: 0 fokon (nulla Celsius-fokon) legalább 27 Joule-os Charpy ütési tesztet igényel.
Hegeszthetőség: Könnyen hegeszthető, így alkalmas különféle építési igényekre.
Alkalmazások: Épületek, hidak, generálkivitelezők, mérnöki gépek (kotrógépek, daruk) és egyéb szerkezeti elemek.
Megnevezések
S: Szerkezeti acél.
275: Minimális hozamerősség (MPa).
J0: Ütésvizsgálat 0 fokon .
Általános űrlapok és feltételek
Lemezek, lemezek, profilok, rudak és rudak formájában szállítjuk.
Gyakran normalizált vagy kezeletlen állapotban szállítják az építkezéshez, de hűthető és temperálható is.
Kémiai összetétel
| Változat | Öntvény | Hegeszthetőség | C % | Mn % | P % | S % | Cu % | N % | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| SB1312 | CC | CEVmax | Min | - | - | - | - | - | - |
| Pcmmax | Max | 0.17 | 1.40 | 0.040 | 0.040 | - | 0.0120 | ||
| S235JR EN10025-2 (ref.) | Std | CEV 0,35max | Min | - | - | - | - | - | - |
| Pcm 0,25max | Max | 0.17 | 1.40 | 0.035 | 0.035 | 0.55 | 0.0120 |
S235JR: C max 0,20 % 40 mm feletti méreteknél. A szabványban csak a CEV szükséges
Mechanikai Tulajdonságok
| Változat | Állapot | Formátum | Méret [mm] | Folyási szilárdság min [MPa] | Szakítószilárdság [MPa] | Megnyúlás A5 [%] | Ütésszilárdság (ISO-V).min |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rp0.2 * Reh, ** Rel | |||||||
| S235JR EN10025-2 (ref.) | +AR | Minden formátum | < 16 | 235* | 360-510 | 26 | 20 fok 27 J (hosszú) |
| Minden formátum | 16,1 < 40 | 225* | 360-510 | 26 | 20 fok 27 J (hosszú) | ||
| Minden formátum | 40,1 < 63 | 215* | 360-510 | 25 | 20 fok 27 J (hosszú) | ||
| Minden formátum | 63,1 < 100 | 215* | 360-510 | 24 | 20 fok 27 J (hosszú) | ||
| Minden formátum | 100,1 < 150 | 195* | 350-500 | 22 | 20 fok 27 J (hosszú) | ||
| Minden formátum | 150,1 < 200 | 185* | 340-490 | 21 | 20 fok 27 J (hosszú) | ||
Transzformációs hőmérsékletek
| Hőmérséklet foka | |
|---|---|
| MS | 485 |
| AC1 | 725 |
| AC3 | 863 |
Egyéb tulajdonságok (tipikus értékek)
| Fiatalok modul (GPa) | Poisson-hányados (-) | Nyíró modul (GPa) | Sűrűség (kg/m3) |
|---|---|---|---|
| 210 | 0.3 | 80 | 7800 |
| Átlagos CTE 20-300 fok (µm/m K fok) | Fajlagos hőkapacitás 50/100 fok (J/kg K fok) | Hővezetőképesség Környezeti hőmérséklet (W/m K fok) | Elektromos ellenállás Környezeti hőmérséklet (µΩm) |
| 12 | 460 - 480 | 40 - 45 | 0.20 - 0.25 |
Hozamerő
| folyáshatár (N/mm2 vagy nagyobb); Dia. d) mm | |||||||
| Acél sorozat | Acélminőség (anyagszám) | d Kisebb vagy egyenlő, mint 16 | 16< d ≤40 | 40< d ≤100 | 100< d ≤150 | 150< d ≤200 | 200< d ≤250 |
| S235 | S235JR (1,0038) | 235 | 225 | 215 | 195 | 185 | 175 |
Szakítószilárdság
| Szakítószilárdság (nagyobb vagy egyenlő, mint N/mm2) | |||||
| Acél sorozat | Acélminőség (anyagszám) | d<3 | 3 Kisebb vagy egyenlő, mint d Kisebb vagy egyenlő, mint 100 | 100 < d Kisebb vagy egyenlő, mint 150 | 150 < d Kisebb vagy egyenlő, mint 250 |
| S235 | S235JR (1,0038) | 360-510 | 360-510 | 350-500 | 340-490 |
1MPa=1N/mm2
Megnyúlás
| Megnyúlás (Nagyobb vagy egyenlő, mint %); Vastagság (d) mm | ||||||
| Acél sorozat | Acél minőség | 3 Kisebb vagy egyenlő, mint d Kisebb vagy egyenlő, mint 40 | 40< d ≤63 | 63< d ≤100 | 100 < d Kisebb vagy egyenlő, mint 150 | 150 < d Kisebb vagy egyenlő, mint 250 |
| S235 | S235JR | 26 | 25 | 24 | 22 | 21 |
EN S235JR acélminőségű egyenértékű táblázat:
| HU | ASTM | LÁRMA | JIS | GBT |
| S235JR | A36 | ST37-2 | SS400 | Q235B |
1. Mi az az S275J0 acél?
Az S275J0 egy EN 10025-2 szerinti ötvözetlen szerkezeti acél, amelynek minimális folyáshatára 275 MPa, és 0 fokon garantált ütésállóság.
2. Mit jelent a 'J0' az S275J0-ban?
A „J0” Charpy V{1}}bevágású ütéstesztet jelöl 0 fokon, biztosítva a 27 Joule-os minimális elnyelt energiát hideg környezetben való használatra.
3. Mi a különbség az S275JR és az S275J0 között?
Az S275JR-t +20 fokon, míg az S275J0-t 0 fokon tesztelték, így a J0 alkalmas a közeli -fagyási hőmérsékletnek kitett szerkezetekhez.
4. Melyek az S275J0 fő alkalmazásai?
Hidak, épületek és kültéri infrastruktúra szerkezeti elemeiben használják mérsékelt éghajlaton, ahol a hőmérséklet 0 fokra csökkenhet.
5. Mekkora az S275J0 folyáshatára?
A minimális folyáshatár 275 MPa 16 mm-es vastagságig, vastagabb szelvényeknél szabvány szerint csökkenő értékekkel.
6. Az S275J0 hegeszthető?
Igen, az S275J0 jó hegeszthetőségű. Előmelegítés vagy ellenőrzött eljárások azonban javasoltak vastagabb szakaszokhoz vagy hideg körülmények között történő hegesztéshez.
7. Az S275J0 megfelel az ASTM A572 Grade 50-nek?
Nem közvetlenül. Míg mindkettő hasonló folyáshatárral rendelkezik (~345 MPa az A572 Gr 50-hez és az . 275 MPa az S275J0-hoz), az A572 Grade 50 nagyobb szilárdsággal és eltérő szívóssággal rendelkezik.
8. Mi az S275J0 kémiai összetétele?
Jellemzően legfeljebb 0,21% szenet, legfeljebb 1,50% mangánt tartalmaz, és szabályozott mennyiségű foszfort és ként (pl. P legfeljebb 0,035%, S kevesebb vagy egyenlő, mint 0,035%).
9. Korrózióálló az S275J0?
Nem, az S275J0 nem korrózióálló-, és védőbevonatot igényel, például festést vagy horganyzást a kültéri expozícióhoz.
10. Mi a különbség az S275J0 és az S355J0 között?
Az S355J0 minimális folyáshatára magasabb (355 MPa), de hasonló az ütésállósága 0 fokon, ami erősebbé teszi a hideg{4}}időjárási alkalmazásokhoz.
Teljes specifikáció és részletek kérésre elérhetőek. A fenti információk csak tájékoztató jellegűek. Speciális tervezési követelményekkel kapcsolatban forduljon műszaki értékesítési munkatársainkhoz.


