P265GHegy széles körben használt európai szabványos nyomástartó edény acélminőség, amelyet egyértelműen meghatároz az EN 10028-2 szabvány, amely a nyomós-csapágyazási alkalmazásokhoz szükséges acélokat szabályozza. Kiváló-minőségű ötvözetlen szerkezeti acélként kiváló hegeszthetőség, megbízható magas-hőmérsékletállóság és kiemelkedő nyomástartó képességgel büszkélkedhet, így ideális anyag, amelyet széles körben alkalmaznak kazánok, különféle nyomástartó edények és kapcsolódó ipari berendezések gyártásához, amelyek közepes hőmérsékleten és nyomáson működnek.
Legfontosabb specifikációk
Anyagszám: 1.0425.
Megnevezés Jelentés:
P: Nyomás céljai.
265: Minimális folyáshatár:265 MPa(16 mm vagy annál kisebb vastagság esetén).
GH: Megemelt üzemi hőmérséklethez alkalmas.
Hőmérséklet tartomány: Kb
Globális egyenértékűek
USA (ASTM/ASME): ASTM A516 Grade 60 vagy ASTM A515.
Kína (GB): Q245R.
Németország (régi DIN): DIN 17155 HII.
Egyesült Királyság (régi BS): BS 1501-161-360A.
Kémiai követelmények
| C | Si | Mn | P | S | Kr | Cu | Mo | Ni |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 0,25 max | 0.10 – 0.35 | 0.60 – 1.40 | 0,030 max | 0,030 max | 0,25 max | 0,30 max | 0,10 max | 0,30 max |
Szakítószilárdsági követelmények
| A termék vastagsága | Minimális folyáshatár (MPA). | Szakítószilárdság (MPA) | Nyújtás A% minimum |
|---|---|---|---|
| 16 mm-ig | 265 | 410 – 530 | 22 |
| 16 mm-től 40 mm-ig | 255 | 410 – 530 | 22 |
| 40 mm és 60 mm között | 245 | 410 – 530 | 22 |
| 60-100 mm felett | 215 | 410 – 530 | 22 |
| 100 mm és 150 mm között | 200 | 400 – 530 | 22 |
| 150 mm és 250 mm között | 185 | 390 – 530 | 22 |
A normalizált állapot ütési energia értékei.
| -20 fok | 0 fok | +20 fok | |
|---|---|---|---|
| Átlós | 27J min | 34J min | 40J min |
Min. az Rp0,2 (MPa) szilárdsági értékek emelt hőmérsékleten.
| Vastagság | 50 fok | 100 fok | 150 fok | 200 fok | 250 fok | 300 fok | 350 fok | 400 fok |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 16 mm-ig | 256 | 241 | 223 | 205 | 188 | 173 | 160 | 150 |
| 16 mm-től 40 mm-ig | 247 | 232 | 215 | 197 | 181 | 166 | 154 | 145 |
| 40 mm és 60 mm között | 237 | 223 | 206 | 190 | 174 | 160 | 148 | 139 |
| 60 mm és 100 mm között | 208 | 196 | 181 | 167 | 153 | 140 | 130 | 122 |
| 100 mm és 150 mm között | 193 | 182 | 169 | 155 | 142 | 130 | 121 | 114 |

P265GH feldolgozás
Hegesztés: Alkalmas olyan általános hegesztési módszerekhez, mint az ívhegesztés, az árnyékolt gázhegesztés és a merülőíves hegesztés. Melegítse elő 80{2}}150 fokra a hideg repedés elkerülése érdekében; A hegesztés utáni hőkezelés (600-650 fok) ajánlott vastag munkadarabokhoz a maradékfeszültség csökkentése érdekében. A hegesztőanyagoknak meg kell felelniük a mechanikai tulajdonságaiknak, meg kell felelniük az EN szabványoknak.
Alakítás: Melegen-alakítható és hidegen-formázható. A melegalakítási hőmérséklet 900-1100 fok között van, az alakítás után lassú hűtéssel a szívósság megőrzése érdekében. A hidegalakítás (pl. hajlítás, sajtolás) szobahőmérsékleten kivitelezhető, de kerüljük a túlzott deformációt; feszültségcsökkentő lágyításra lehet szükség ezután.
Megmunkálás: Jó megmunkálhatóság jellemzi. Használjon gyors-acél vagy keményfém szerszámokat. Mérsékelt vágási sebességet és előtolási sebességet alkalmazzon; biztosítson elegendő hűtést vágófolyadékkal, hogy megakadályozza a túlmelegedést és az anyag keményedését, ami befolyásolhatja a megmunkálási pontosságot és a szerszám élettartamát.
Hőkezelés: A kézbesítés állapota általában normalizált (890-950 fok, léghűtés) vagy normalizált+temperált. A feldolgozás utáni hőkezelésnek el kell kerülnie a túlmelegedést, és szigorúan ellenőriznie kell a hőmérsékletet és a tartási időt, hogy stabil anyagteljesítményt biztosítson a nyomástartó képesség csökkentése nélkül.
A P265GH előnyei
Kiváló teljesítmény magas hőmérsékleten{0}}: Kiemelkedő hőállósággal és kúszásállósággal rendelkezik, hosszú távú stabil működésre képes 400-550 fokon. Jó mechanikai tulajdonságait magas-hőmérséklet és nagy nyomás mellett is megőrzi, nem deformálódik vagy repedik könnyen, teljes mértékben megfelel a kazánok és nyomástartó edények működési követelményeinek.
Kiváló mechanikai tulajdonságok: Minimális folyáshatára 265 MPa szobahőmérsékleten, jó szívóssággal és hajlékonysággal. Az alacsony foszfor- és kéntartalom magas anyagtisztaságot biztosít, csökkenti a rideg törések kockázatát és javítja az általános szerkezeti megbízhatóságot.
Jó feldolgozhatóság: Könnyen végrehajtható hegesztési, alakítási, megmunkálási és egyéb folyamatok. Kompatibilis a különféle általános hegesztési módszerekkel; A meleg- és hidegalakítás egyaránt megvalósítható, egyszerű utófeldolgozási -hőkezeléssel, ami csökkenti a gyártás nehézségeit és költségét.
Széleskörű alkalmazhatóság és szabvány megfelelőség: Megfelel az európai EN szabványoknak, stabil minőséggel és egyenletes teljesítménnyel. Több területre is alkalmas, mint például az energiatermelés, a petrolkémia és a hőcsere, sokoldalúsága és magas költséghatékonysága{1}}.
Jó korrózióállóság: Ellenáll a magas-hőmérsékletű gőz, a közönséges vegyi közeg és a H₂S okozta korróziónak (meghatározott körülmények között), meghosszabbítva a berendezés élettartamát és csökkentve a karbantartási költségeket.

Miért válassz minket:
A lehető legalacsonyabb áron szerezheti be az igényeinek megfelelő tökéletes anyagot.
Reworks, FOB, CFR, CIF és háztól házig szállítási árakat is kínálunk. Javasoljuk, hogy kössön üzletet a szállítással, ami meglehetősen gazdaságos lesz.
Az általunk biztosított anyagok teljes mértékben ellenőrizhetők, a nyersanyag vizsgálati tanúsítványától a végső méretnyilatkozatig. (A jelentések a követelményekre vonatkoznak)
Garantáljuk, hogy 24 órán belül válaszolunk (általában még ugyanazon az órán belül)
Raktári alternatívákat, malomszállításokat kaphat minimális gyártási idővel.
Teljes mértékben elkötelezettek vagyunk ügyfeleink iránt. Ha az összes lehetőség megvizsgálása után nem sikerül teljesíteni az Ön igényeit, nem vezetjük félre hamis ígéretekkel, amelyek jó ügyfélkapcsolatot teremtenek.
Árképzésért, műszaki támogatásért vagy testreszabott megoldásokért forduljon hozzánk a beam@gneesteelgroup.com telefonszámon. Mindig készek vagyunk támogatni projektjét.
A P265GH alkalmas gőzkazán csövekhez?
Igen, a P265GH-t széles körben használják gőzkazáncsövekhez. Jó magas-hőmérsékletállósága, nyomás-tűrőképessége és hegeszthetősége megfelel a gőzkazánok működési követelményeinek (közepes hőmérsékletű és nyomású gőzátvitel).
Mekkora a P265GH keménysége?
A P265GH Brinell-keménysége (HB) normalizált állapotban általában kisebb vagy egyenlő, mint 187 HB. A keménységvizsgálat egy gyors módszer az anyag mechanikai tulajdonságainak értékelésére, tükrözve az anyag benyomódással szembeni ellenállását.
A P265GH könnyen megmunkálható?
A P265GH jó megmunkálhatósággal rendelkezik. Megmunkálható esztergálással, marással, fúrással és egyéb általános megmunkálási módszerekkel. Megfelelő forgácsolószerszámok és paraméterek ajánlottak a megmunkálási pontosság és a felületminőség biztosítása érdekében.
Mekkora a P265GH szakítószilárdsága magas hőmérsékleten?
300 fokon a P265GH szakítószilárdsága körülbelül 380-500 MPa, 400 fokon pedig körülbelül 340-460 MPa-ra csökken. A magas hőmérsékletű szakítószilárdság kulcsfontosságú mutatója a magas hőmérsékletű berendezések tervezésének.
Mik a P265GH szállítási feltételei?
A P265GH-t általában normalizált állapotban (N) szállítják, a kémiai összetétel, a mechanikai tulajdonságok és a felületminőség kötelező vizsgálatával. Az ügyfelek szükség szerint további teszteket (például hatástesztet) is kérhetnek.
A P265GH egyenértékű az ASTM A106 Grade B-vel?
Nem teljesen egyenértékűek. Mindkettő nyomástartó edényacél, de a P265GH (EN szabvány) nagyobb folyáshatárral és jobb magas hőmérsékleten való teljesítménnyel rendelkezik, mint az ASTM A106 Grade B (ASTM szabvány), és kémiai összetételük is kissé eltér.
Használható a P265GH petrolkémiai reaktorokban?
Igen, a P265GH alkalmas alacsony---közepes nyomású petrolkémiai reaktorokhoz, amelyek 400 fokos vagy alacsonyabb hőmérsékleten működnek. Ellenáll a hagyományos petrolkémiai közeg nyomásának és hőmérsékletének, de a gyártás során szigorú minőségellenőrzésnek kell megfelelnie.
Mekkora a P265GH ütési energiaigénye?
A P265GH minimális ütési energiája 27 J 20 fokon (Charpy V{3}}bevágásteszt). Alacsony-hőmérsékletű alkalmazásoknál alacsonyabb hőmérsékleten (például 0 fokon vagy -20 fokon) ütésvizsgálatra lehet szükség magasabb energiaértékekkel.
Hogyan kell tárolni a P265GH lemezeket?
A P265GH lemezeket száraz, jól szellőző{1}}raktárban kell tárolni a nedvesség és a korrózió elkerülése érdekében. Fa raklapokra kell helyezni, távol a talajtól, és le kell takarni vízálló ruhával, hogy megakadályozzák az eső és a por szennyeződését.
Mi a P265GH alkalmazási korlátja?
A P265GH nem alkalmas magas-hőmérsékletű (450 fok feletti), alacsony-hőmérsékletű (hosszú-használat esetén 0 fok alatti) vagy erősen korrozív környezetben. Szintén nem használható rendkívül nagy nyomású berendezésekben (amely túllépi a vastagság és a hőmérséklet alapján fennálló nyomás{7}}tartóképességét).

