Tudás

EN 10028-3 P275N nyomástartó acéllemez

Apr 15, 2026 Hagyjon üzenetet

Ha beszerzést végezP275N nyomástartó edény acéllemez, Ön az egyik legpraktikusabb és legszélesebb körben használt anyagot választja a nyomástartó berendezésekhez az EN 10028-3 szabvány szerint.

 

P275N pressure vessel steel plate

P275N nyomástartó edény acéllemez

 

A P275N nem csupán egy szabványos minőség -, hanem egy bevált megoldás, amelyet több ezer ipari projektben használnak, ahol a stabilitás, a hegeszthetőség és a költségkontroll kritikus fontosságúak. A legtöbb nyomástartó edényes alkalmazáshoz pontosan azt nyújtja, amire a mérnököknek és a vásárlóknak szükségük van, szükségtelen frissítések nélkül.

 

A Gnee Steelnél a kiváló{0}}minőségű P275N acéllemezek (1,0486) szállítására szakosodunk, stabil teljesítménnyel és rugalmas feldolgozási szolgáltatásokkal. Ha az a cél, hogy megbízható anyagokat biztosítson, miközben optimalizálja a beszerzési költségeket, a P275N a megfelelő kiindulópont.

 

Mi az a P275N Steel?

 

A P275N egy finom-szemcsés, ötvözetlen nyomástartó edényacél, amely az EN 10028-3 szabvány szerint, 1.0486 anyagszámmal rendelkezik.

  • Szállítási állapot: Normalizált (N)
  • Minimális folyáshatár: 275 MPa
  • Kiváló hegeszthetőség és megmunkálhatóság

Normalizált acélként a P275N egyenletes mikroszerkezetet és egyenletes mechanikai teljesítményt kínál, így ideális nyomós{1}}csapágyas alkalmazásokhoz.

 

A P275N acéllemez specifikációi

 

A Gnee Steelnél a méretek széles választékát kínáljuk, hogy megfeleljünk a különböző projektkövetelményeknek:

Paraméter Hatótávolság
Vastagság 1,5 mm – 450 mm
Szélesség 1200 mm – 4200 mm
Hossz 3000 mm – 18000 mm

Ez a széles méretválaszték lehetővé teszi az ügyfelek számára, hogy csökkentsék a vágási hulladékot és javítsák az anyagfelhasználást, különösen nagy{0}}projektek esetén.

 

A P275N acél kémiai összetétele

 

Elem Tartalom (%)
C Kisebb vagy egyenlő, mint 0,20
Si Kisebb vagy egyenlő, mint 0,40
Mn 0.90 – 1.50
P Kisebb vagy egyenlő, mint 0,025
S 0,015 vagy annál kisebb
N Kisebb vagy egyenlő, mint 0,012

Az ellenőrzött összetétel kiváló hegeszthetőséget és csökkentett repedésveszélyt biztosít, ami elengedhetetlen a nyomástartó edények gyártásához.

 

A P275N acéllemez mechanikai tulajdonságai

 

Vastagság (mm) Hozamszilárdság (MPa) Szakítószilárdság (MPa) Megnyúlás (%)
16-nál kisebb vagy egyenlő 275-nél nagyobb vagy egyenlő 390 – 530 22-nél nagyobb vagy egyenlő
16 – 40 265-nél nagyobb vagy egyenlő 390 – 530 22-nél nagyobb vagy egyenlő
40 – 60 255-nél nagyobb vagy egyenlő 390 – 530 22-nél nagyobb vagy egyenlő
60 – 100 245-nél nagyobb vagy egyenlő 390 – 530 22-nél nagyobb vagy egyenlő

Ezek az értékek biztosítják, hogy a P275N ellenáll a belső nyomásnak, miközben megtartja a rugalmasságot, csökkentve a hirtelen meghibásodás kockázatát.

 

P275N acél alkalmazások

 

A P275N-t széles körben használják a megbízható nyomásállóságot és jó hegeszthetőséget igénylő iparágakban:

  • Kőolaj- és petrolkémiai ipar
  • Vegyipari feldolgozó berendezések
  • Erőművek és kazánok
  • Tárolótartályok és nyomástartó edények

Ezekhez az alkalmazásokhoz a P275N kiegyensúlyozott megoldást kínál a teljesítmény és a költség között, így a standard körülmények között a preferált választás.

 

A Gnee Steelnél elérhető feldolgozási szolgáltatások

 

A feldolgozási idő és költség csökkentése érdekében a következőket kínáljuk:

  • CNC vágás
  • Fúrás
  • Megmunkálás
  • Hegesztési támogatás
  • Felületkezelés (szükség esetén galvanizálással is)

Ezek a szolgáltatások lehetővé teszik, hogy használatra kész--anyagokat kapjon, javítva ezzel a projekt általános hatékonyságát.

 

Csomagolás és Szállítás

 

  • Szabványos export tengerre alkalmas csomagolás
  • Egyedi csomagolás kérésre elérhető
  • Rugalmas szállítás a projekt ütemezése alapján
  • Biztosítjuk, hogy minden szállítmány biztonságos, nyomon követhető és időben kézbesítve legyen.

 

Miért válassza a Gnee Steelt a P275N-hez?

 

A P275N acél beszerzésekor a különbség nem csak az anyagban -, hanem a beszállító képességében is van.

 

A Gnee Steelnél évente nagy mennyiségben szállítunk P275N acéllemezeket, kiszolgálva ügyfeleinket Ázsiában, Közel-Keleten, Európában és Dél-Amerikában. Ez a tapasztalat lehetővé teszi számunkra, hogy fenntartsuk a stabil minőséget és a versenyképes árakat.

 

Támogatjuk a teljes nyomon követhetőséget az EN 10204 3.1 Mill Test Certificate segítségével, biztosítva a nemzetközi szabványoknak való megfelelést.

Gyártási és feldolgozási kapacitásunk magában foglalja:

  • Vastagság 450 mm-ig
  • 4200 mm-es szélességig
  • Precíziós vágási tűrés ±1 mm-en belül

Szállítási időnk átlagosan 7-20 nap, így ügyfeleink elkerülhetik a kritikus projektek késését.

Ha közvetlenül a Gnee Steellel dolgozik, a következőket élvezheti:

  • Gyári-közvetlen árképzés (közvetítő nélkül)
  • Stabil hosszú távú{0}}ellátás
  • Gyors reagálás és technikai támogatás

Ez az oka annak, hogy sok ügyfelünk úgy dönt, hogy ismételten velünk dolgozik nyomástartó edényekkel kapcsolatos projektjeik során.

 

info-1100-752

Ha jelenleg P275N nyomástartó edény acéllemezét szerzi be, itt az ideje, hogy megbízható beszállítót szerezzen. A megfelelő anyag kiválasztása fontos -, de a minőséget, a szállítást és az árstabilitást garantálni tudó beszállító kiválasztása valóban megvédi projektjét.

Küldje el nekünk kérdését még ma, hogy megkapja:

  • Legújabb P275N ár
  • Elérhető méretek és raktárkészlet
  • Malomvizsgálati tanúsítvány (MTC)
  • Gyors szállítási ütemterv
  • Egy okos projekt a megfelelő anyaggal kezdődik.

És a legtöbb nyomástartó edényes alkalmazásnál ez az anyag P275N. Hagyja, hogy a Gnee Steel megbízható ellátással és professzionális szolgáltatással támogassa projektjét.

 

Lépjen kapcsolatba most a P275N acélok árajánlatával

 

info-570-424

Milyen alapvető különbségek vannak a P275N, P275NH, P275NL1 és P275NL2 között?

A fő különbségek az ütési teszt hőmérsékletében és az alkalmazandó munkakörülményekben rejlenek. Mind a négy fokozat minimális folyáshatára 275 MPa vagy annál nagyobb (16 mm vagy annál kisebb vastagság esetén), és megfelel az EN 10028-3 szabványnak:

P275N: Ütésvizsgálat -20 fokon, normál hőmérsékletű nyomástartó edényekhez és általános ipari csővezetékekhez alkalmas;

P275NH: Ütéspróba -20 fokon, magas-hőmérsékletű teljesítményre optimalizálva, közepes-hőmérsékletű, 350 fok alatti nyomású berendezésekhez illeszthető;

P275NL1: Ütésvizsgálat -40 fokon, alkalmas alacsony hőmérsékletű tárolótartályokhoz és leválasztókhoz hideg területeken;

P275NL2: Ütéspróba -50 fokon, a legjobb ultraalacsony hőmérsékleti szilárdságot kínálja, és alkalmas kriogén berendezésekhez, például folyékony nitrogén/LNG-rendszerekhez.

 

Mi a megfelelő számszerű jelölése ennek a négy évfolyamnak?

P275N: 1.0483;

P275NH: 1,0485;

P275NL1: 1,0488;

P275NL2: 1,1104.

 

A vastagság befolyásolja a teljesítményt?

Igen, igen. Ha a vastagság meghaladja a 16 mm-t, a folyáshatár fokozatosan csökken (pl. 245 MPa vagy egyenlő 63-100 mm-nél), és az alacsony hőmérsékletű szívósság is kissé csökken. Ultra-alacsony hőmérsékletű, >40 mm vastagságú munkakörülmények esetén javasolt a P275NL2 előnyben részesítése és az ütési tesztek mintavételi arányának növelése.

 

Melyek a négy fokozat legfontosabb mechanikai tulajdonságainak mutatói?

Nyújtási szilárdság (ReH): 275 MPa vagy nagyobb vastagság esetén 16 mm vagy annál kisebb, a vastagság növekedésével enyhén csökken (pl. 255 MPa vagy egyenlő 40-63 mm esetén);

Szakítószilárdság (Rm): 410 ~ 560 MPa;

Ütésenergia (KV): nagyobb vagy egyenlő, mint 27J minden megfelelő ütközési hőmérsékletre (a rendszeres tápellátás megfelel 40J vagy nagyobb a biztonsági redundancia fokozása érdekében);

Megnyúlás (A): 22-24% vagy nagyobb (vastagság szerint).

 

Mi a rendelkezésre álló mérettartomány?

Vastagság: 6mm ~ 300mm;

Szélesség: 1500mm ~ 4800mm;

Hossz: 6000mm ~ 18000mm;

Személyre szabott vágási, fúrási és leélezési szolgáltatások állnak rendelkezésre, minimális vágási méret 500 × 500 mm.

 

Milyen a hegeszthetőség, és mik a hegesztési ajánlások?

Kiváló hegeszthetőségű (CEV kisebb vagy egyenlő, mint 0,43%), az ajánlott megoldásokkal:

Hegesztési kellékek: E5515-C1 kézi ívhegesztéshez, H08MnA+F55A4 fluxus merülőíves hegesztéshez és ER50-6 gázos fémívhegesztéshez;

Előmelegítési követelmény: Nincs szükség előmelegítésre 30 mm vagy annál kisebb vastagság esetén; előmelegítjük 100-150 fokra, ha vastagság > 30 mm;

Átmeneti hőmérséklet: 250 fok vagy annál kisebb, 15-35 kJ/cm közötti hőbevitellel;

Hegesztési hegesztési hőkezelés (PWHT): vastag lemezekhez (>50 mm) ajánlott – feszültségmentesítő izzítás 580-620 fokon 2 órán keresztül.

 

A P275 sorozat helyettesíthető az ASTM A516 Gr70 (amerikai szabvány) vagy a Q345R (kínai szabvány) helyett?

vs. ASTM A516 Gr70: Hasonló erősségű, de a P275 sorozat jobb alacsony hőmérsékletű-állóságot kínálinfo-100-20. A P275 sorozat az európai projektekhez, míg az ASTM A516 Gr70 az észak-amerikai projektekhez alkalmas;

szemben a Q345R-rel (GB 713): A Q345R nagyobb folyáshatárral rendelkezik (345 MPa vagy nagyobb), de a P275 sorozat kiváló alacsony-hőmérsékleti teljesítményben (-20 fokos ütés) és magas hőmérsékleti stabilitásban. Nemzetközi projekteknél ajánlatos először az EN szabvány szerint kiválasztani.

 

Mi a különbség a P275NL1/NL2 és a 16MnDR (kínai szabvány) között?

16MnDR (GB 3531): Ütésvizsgálat -40 fokon, folyáshatár 315 MPa vagy annál nagyobb, alacsony hőmérsékletű háztartási projektekhez alkalmas;

P275NL1: Ütésvizsgálat -40 fokon, folyáshatár Nagyobb vagy egyenlő, mint 275 MPa, a magasabb nemzetközi elismertségű európai szabványrendszerhez tartozik;

P275NL2: Ütéspróba -50 fokon, jobb szilárdságot biztosít alacsony hőmérsékleten, mint a 16 MnDR, és alkalmazkodik a szigorúbb kriogén munkakörülményekhez.

 

Egyéb acéllemez
Név Anyag Specifikáció (mm) tonna Megjegyzés
Burkolt acéllemez P265GH+410,S355JR+410,A516Gr70+316,
A537CL1+304L,Q235B+304L,Q345B+304,
A516Gr70(NACE)+410,A537CL1+904L,
A537CL1+316L,A516Gr70+304L,A537CL1+304
,A516Gr70+410,A516Gr70+904L
2-300 mm (alaplemez), 1-50 mm (kompozit lemez) / UT, AR, TMCP. Normalizált, kioltott és temperált,Z-irányteszt, Charpy V-Bevágási ütéstesztA harmadik fél tesztje, bevonatos vagy sörétszórás és festés.
Alacsony ötvözet Q345A, Q345B, Q345C, Q345D, Q345E, Q390, Q420, Q460C, ST52-3, S355J2+N, SS400, SA302GrC, S275NL, 35CrMo 6 - 350 5788.56 Normalizálás, temperált, ellenőrzött hengerlés, meleghengerlés, meleghengerlés, 1. ellenőrzés, 2. ellenőrzés, 3. ellenőrzés
Nyomástartó edény lemez Q245R, Q345R, Q370R, 16MnDR, 09MnNiDR, 15CrMoR, 14Cr1MoR, 12Cr2Mo1R, SA516Gr60, SA516Gr70, SA516Gr485, SA285, SA137,28 SA387Gr22, P265, P295, P355GH, Q245R(R-HIC), Q345R(R1HIC) 3 - 300 8650 Normalizálás, temperált, ellenőrzött hengerlés, meleghengerlés, meleghengerlés, 1. ellenőrzés, 2. ellenőrzés, 3. ellenőrzés
Nagy{0}}szilárdságú lemez WH785D/E, Q960D/E, Q890D/E, WH60D/E, WH70B, Q550D, Q590D, Q690D/E 8 - 120 3086.352 Oltva és temperálva
Kopásálló-lemez NM360, NM400, NM450, NM500 6 - 150 3866.297 Oltva és temperálva
Hídlemez Q235qC, Q345qC, Q370qC, Q420qC, Q345qDNH, Q370qDNH, A709 - 50F - 2, A709 - 50T - 2 8 - 200 2853.621 Meleghengerlés, normalizált, melegen hengerelt, szabályozott hengerlés, edzett és temperált + szívósság és törékenység

 

A szálláslekérdezés elküldése